Shure SM4 – конденсаторний мікрофон для домашньої студії і не тільки
Shure не дуже балує нас доступними конденсаторними мікрофонами студійного формату, маючи при цьому в активі легендарний динамічний SM7B, що став буквально іконою для радіомовлення, відеоблогінгу та подкастів, а також досить популярним для студійного запису. Можливо прийшов час конденсаторної легенди?
У вересні 2024 Shure анонсував SM4 – професійний студійний мікрофон з великою діафрагмою, для домашніх та любительських студій, з якого варто починати подорож у світ студійного звукозапису. За задумом виробника, він підходить як для запису вокалу, так і для музичних інструментів, включаючи гітари, духові та ударні. Звичайно, його можна використовувати і для високого рівня блогінгу та ефірного мовлення, якщо подбати про відповідний аудіоінтерфейс. Стильний дизайн у кадрі та престижність бренду додають SM4 ще більше балів.
В мікрофоні встановлено дорослий 1-дюймовий латунний капсюль із подвійною діафрагмою, яка була розроблена для зменшення ефекту близькості. Запатентована технологія захисту від перешкод екранує небажаний радіочастотний шум від бездротових пристроїв, таких як мобільні телефони, ноутбуки, Wi-Fi роутери і т.д. Це дозволяє працювати у будь-яких умовах, отримуючи сигнал без шумів та завад. Мікрофон має цілометалевий корпус, кардіоїдну діаграму спрямованості та здатний витримати до 145 дБ звукового тиску.
Мікрофон доступний в декількох варіантах комплектацій. Базова містить поворотний затискач на стійку і фірмовий чохол.
SM4 Home Recording Kit виглядає привабливіше, пропонуючи амортизуюче кріплення, знімний магнітний поп-фільтр, та кейс для транспортування. Аксесуари також доступні окремо, вони гасять небажані шуми, включаючи вібрацію та вибухові «хлопаючі» звуки. У поєднанні з внутрішнім поп-фільтром мікрофона знімний поп-фільтр створює двоступеневу систему фільтрації, яка значно підвищує стійкість до вибухових звуків для полегшення роботи та наступної обробки сигналу.
Є й інші варіанти комплектації, наприклад з настільною стійкою (SM4 and Gator Desktop Stand Bundle), аудіоінтерфейсом (SM4 and MVX2U Bundle), або фірмовим пантографом і навушниками (Boom Arm and 440A Headphone Bundle).
Технічні характеристики Shure SM4:
- Діаграма спрямованості: кардіоїдна
- Максимальне звуковий тиск (SPL): 145 дБ
- Частотний діапазон: 20 Гц – 20 кГц
- Чутливість: -38 дБВ
- Імпеданс: 150 Ом
- Вага: 463 г
Порівняння Shure SM4 vs. SM7B
Для тих, хто вагається та стоїть перед вибором, пропоную невеличкий аналіз, у яких випадках варто вибрати конденсаторний SM4, а коли динамічний SM7B.
SM7B: В активі у сімки – всесвітня визнаність, культовий впізнаваний дизайн, прекрасна ізоляція від сторонніх шумів та звуків, дає тепле і природне звучання. Ідеальний для радіомовлення, блогінгу, стрімів, подкастів, а також вокалу для певних стилів музики. Потребує передпідсилювача з високим рівнем підсилення для розкриття можливостей. Але останнє питання вирішено у модифікації SM7dB з вбудованим передпідсилювачем.
SM4: висока чутливість, більша прозорість звуку, деталізація та підкреслення крайніх ВЧ, компенсація ефекту наближення, більш універсальний, від запису відеоблогів з ASMR, співочого вокалу, до гітар і барабанів. Менш вибагливий до передпідсилювачів, але вимагає фантомного живлення. Оптимальний варіант для старту студії звукозапису.
Для порівняння, навожу АЧХ мікрофонів, які надає виробник у специфікаціях:
Кожен може зробити свої висновки.
Для кращого уявлення про продукт пропоную також галерею фото Shure SM4 в інтер’єрах з варіантами застосування:
І на останок, відео огляду SM4 від Shure: